Český
English
Русский
Penzion Na Lednické. Ubytování v apartmánech. Hlohovec, Jižní Morava, Česká republika.
Penzion Na Lednické


Petanque na Moravě

Petangue je koulová hra, kterou pravidelně hraje minimálně půlka Francouzů. Petangue si můžete teď zahrat i v našem penzionu Na Lednické. Hra je velmi jednoduchá, ale zároveň veslá a trochu hazardní. Vše je jednoduché: potřebujete mít minimálně 6 ocelových koulí, malou dřevěnou koulí-cíl (cochonnet) a udupaný prostor hřiště velikosti 4x12 metrů. Povrch hřiště nemá byt hladký, naopak jámy a výmoly jsou vítány.

Nejdříve hodíme dřevenou kouli cochonnet. Dále cílem hráčů je hodit svoji ocelovou kouli co neblíže cochonnetu. Hráč, koule kterého v výsledku bude neblíže cochonnetu vyhrává. Ale není to tak jednoduché, jak se zdá - jsou tu jámy, kopečky na hřišti a soupeř, který se snaží vytlačit tvoji kouli. Petangue si nejlépe zahrajete s rodinou, s dětmi, s dobrou partou. Zahrajte si po chutném obídku nebo večer při západu slunce. Hrací pohodu zajistí i skleničkou dobrého vínka a štamprle tradičního marseilleského aperitivu - pastis.

Máme k tomu všechno, co se patří: správné hřiště, koule od slavné francouzské firmy OBUT, pastis od RICARD a skvělou náladu od veselého sluníčka a vynikajícího moravského vína!

Podrobnější pravidla hry viz www.petanque-czech.cz

Petangue si můžete zahrát zdarma.


Facebook Twitter Blogger Print Google+

(c) 2012—2023. Penzion Na Lednické. Ubytování v apartmánech. Hlohovec, Jižní Morava, Česká republika.