Český
English
Русский
Penzion Na Lednické. Ubytování v apartmánech. Hlohovec, Jižní Morava, Česká republika.
Penzion Na Lednické


Na výlet

Památky Unesco jsou za humny

Zámek Lednice Zámek Lednice www.zamek-lednice.com - neogotický zámek postavený jako přepychová letní rezidence knížat z Lichtenstejnů. K zámku náleží rozlehlý park ve kterém jsou zajímavé procházkové trasy nebo projížďky v koňském povozu či romantická plavba lodičkou k rozhledně Minaret a výletní zřícenině hradu Janohrad.

Do Lednice se dostanete na kole, autem, nebo autobusem přímo od našeho pensionu.

Zámek Valtice www.zamek-valtice.cz - nádherná barokní zimní residence knížat z Lichtenštějnů. U zámku je bylinková zahrada bylinkovazahradavaltice.cz kde si dospělí odpočinou a děti se vyřádí s konvičkou při zalévání květin.

Návštěvu zámku je ideální spojit s kultivovanou degustaci nejlepších vín - přímo ve sklepě zámku se nachází Salón vín ČR, který je otevřen celoročně. Velmi doporučujeme "volnou degustaci vín" v délce 90 minut www.salonvin.cz

Lva stavby, plavby, turistika

cyklovýletKromě velkých zámků v Lednicko-Valtickém areálu najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb, ke kterým si můžete udělat příjemný cyklovýlet. Přímo u Hlohovce se nachází Tři grácie, při cestě z Valtic je kaple Sv. Huberta, nedaleko lednického zámku je umělá zřícenina Janohrad, blízko Valtic je kolonáda na Reistně . Více viz stránky www.lednicko-valticky-areal.cz

Z Břeclavi se můžete vydat na výlet malým parníkem www.lodnidoprava.com po řece Dyjí přímo k Janohradu . Od Janohradu se dostanete k zámku Lednice pěšky, lodičkou nebo i koňským povozem.

Mikulov

MikulovV nádherném starobylém městě se můžete kochat výhledy na rozlehlý zámek, kopečky Pálavy a krásné vinohrady www.mikulov.cz

Za návštěvu stojí Mikulovský zámek www.rmm.cz s expozici vinařství a Obřím sudem ve sklepě. Sportovnější povahy láká výstup na Svatý Kopeček s kaplí Sv. Šebestiána a nejlepším výhledem do okolí. A krásný moravský večer navrhujeme strávit ve skalním sklípku u p. Solařika www.podkozimhradkem.cz - neúnavného vinaře a baviče hostů. Po domluvě s personálem našeho pensionu zajistíme odvoz autem do sklípku a zpět.

Autem za poznáním a nákupy

Na výlety autem se vydejte na méně tradiční, avšak velmi blízka místa.

Památník Bitvy tří Císařů - Slavkov-Austerlitz. Začněte výlet u Slavkovského zámku, www.zamek-slavkov.cz, dále velmi zajímavá stavba je Mohyla míru mohylamiru.muzeumbrnenska.cz

Punkevní jeskyni Na celodenní výlet se vydejte na sever od Brna, kde v jednom dni můžete navštívit:
- rozlehlý a tajuplný hrad Pernštejn www.hrad-pernstejn.eu,
- na oběd se zastavte v pivovaru Černá Hora www.pivovarcernahora.cz, kde v místní restaurace Sladovna výborně vaří. Rodiče si pochutnají na pivních specialitách, děti a řidiči - na sladové limonádě.
- navštivte krasovou Punkevní jeskyni www.jeskynecr.cz Moravského krasu, kde se projedete loďkou po podzemní říčce. Čas návštěvy si určitě zarezervujte předem.

Milovníky nákupů a poznání určitě zláká výlet do nákupního outletu Parndorf www.mcarthurglen.com se zastávkou v centru Bratislavy. Skoro celá cesta vede po dálnici. Na jídlo se můžete zastavit ve stylovém Měšťanském pivovaru www.mestianskypivovar.sk v Bratislavě.

A jen hodinu cesty autem z penzionu je to do centra Vídně s nespočtem památek.

www.wien.gv.at a nákupními centry.              

Relaxace a sport

Aqualandu MoraviaV létě a v zimě můžete relaxovat v termálních lázních s koupalištěm Laa - www.therme-laa.at  jen 40 km od penzionu.

V novém Aqualandu Moravia www.aqualand-moravia.cz si naopak nejvíce užijí dětí a milovníci vodní zábavy - jen 32. km od penzionu.

Aktivní večer strávíte s bowlingem v Cafe Chaplin u Hraničního zámečku www.hranicnizamecek.cz přímo v Hlohovci.

Na sportovnější pěší výlet s výhledy do kraje se vydáte z Kletnice - okruh asi 10 km přes kopečky Pálavy www.toulkypocechach.com. Začít můžete přímo u známé kavárny Fara v Kletnici.

V podzimních měsících rádi pro Vás domluvíme netradiční zábavu - "brigádu" při sběru hroznů na vinohradu přímo u vinaře p. Solařika.

Kola na cyklovýlety lze zapůjčit ve mnoha půjčovnách v Lednicko-Valtickém areálu. Nejbližší  půjčovna je přímo v Hlohovci www.pujcovnakolhlohovec.cz


Facebook Twitter Blogger Print Google+

(c) 2012—2024. Penzion Na Lednické. Ubytování v apartmánech. Hlohovec, Jižní Morava, Česká republika.